Events

US Open 2013: Day 2 Complete Results

Date/Time
Date(s) - 20.02.2013
All Day

2013 U.S. Open Taekwondo Championships

Day 2 complete results:

CADET SPARRING

12-14 Female Black 1st / Black 9th 29.0 kg & Under (FIN)

1st: VENTURA, KARYL ASHLEY
2nd: REAL, KARYN
3rd: MARTINEZ, BRIANA
3rd: BONOAN, CHRISTINE

12-14 Female Black 1st / Black 9th 33.1 – 37.0 kg(BANTAM)

1st: CHAI CHONG, KIANA
2nd: CHANG, MIA
3rd: SCHMIDT, CELINE
3rd: LEE, EMILY

12-14 Female Black 1st / Black 9th 41.1 – 44.0 kg(LIGHT)

1st: IMHOF, GIANNINA
2nd: SHPILMAN, DIANA
3rd: WEBER, LOGAN
3rd: ARMENDARIZ, SONIA

12-14 Female Black 1st / Black 9th 51.1 – 55.0 kg(MIDDLE)

1st: LONGJOHN, KATHERINE
2nd: SUAREZ, DIANA LAURA
3rd: ARNOLD, ASHLYN
3rd: SEWELL, KATHERINE

12-14 Female Black 1st / Black 9th Over 59.1 kg(HEAVY)

1st: GORMAN-SHORE, MADELYNN
2nd: WILLIAMS, JAMILYN
3rd: BERGER, CASSIE,
3rd: VALIDO, ASHLEY

12-14 Male Black 1st / Black 9th 33.0 kg & Under (FIN)

1st: KOSLOSKI, JOSHUA
2nd: GOMEZ, JORGE
3rd: KALISH, GRAHAM
3rd: REAL, JOSEPH

12-14 Male Black 1st / Black 9th 45.1 – 49.0 kg(LIGHT)

1st: LIU, JOSHUA
2nd: ORTEGA, JUAN
3rd: VIGIL, ISAAC
3rd: SHTYLKOV, PETR

12-14 Male Black 1st / Black 9th 57.1 – 61.0 kg(MIDDLE)

1st: DAVOTI, BOTOND
2nd: BERTHELOT, PHILIPPE
3rd: RODRIGUEZ, JOSEPH
3rd: LIVSCHITZ, DANIEL

12-14 Male Black 1st / Black 9th Over 65.1 kg(HEAVY)

1st: NOAH, GUSTAVO
2nd: CHUNG, JACOB
3rd: ERB, ZACHARY
3rd: CRASE, MAXIMUS

12-14 Female Black 1st / Black 9th 29.1 – 33.0 kg(FLY)

1st: TORRENTI, DARIA
2nd: AGUILERA, ANAPAULA
3rd: ANTOMMARCHI, TIARA
3rd: STOYANOFF, SYDNEY

12-14 Female Black 1st / Black 9th 37.1 – 41.0 kg(FEATHER

1st: KAYA, SEBIL SARA
2nd: SULLIVAN, TRINITY
3rd: HRUNKA, ISABELLA
3rd: WASSELL, DANIELLE

12-14 Female Black 1st / Black 9th 55.1 – 59.0 kg(LIGHT HEAVY)

1st: TUBBS, CASANDRE’
2nd: SAGOVNOVIC, ANYA
3rd: GREENING, KAITLYN
3rd: WEINMAN, VIVIAN

12-14 Female Black 1st / Black 9th 47.1 – 51.0 kg(LIGHT MIDDLE)

1st: PARK, SKYLAR
2nd: INGRAM, ZOE
3rd: MARTINEZ, EMELY
3rd: DELACRUZ, SACHI

12-14 Female Black 1st / Black 9th 44.1 – 47.0 kg(WELTER)

1st: KLING, THEA
2nd: LOUREDA, NATALIE
3rd: MCINNES, LAUREL
3rd: ZUO, JU

12-14 Male Black 1st / Black 9th 49.1 – 53.0 kg(WELTER)

1st: JACKSON, ARTHUR
2nd: GASTON ROJAS, RICARDO
3rd: BRUEGGEMANN, JACK
3rd: VASQUEZ, MIGUEL

12-14 Male Black 1st / Black 9th 61.1 – 65.0 kg(LIGHT HEAVY)

1st: JON, JAZI
2nd: MORA, OSCAR
3rd: HIEBERT, ZACHARY
3rd: SHANNON ., SAMUEL

12-14 Male Black 1st / Black 9th 33.1 – 37.0 kg(FLY – FLIGHT 1)

1st: VLADIMIR KUZNETCOV
2nd: BRANDON VISITACION
3rd: DMITRII KUPREEV
3rd: JALEN JUNIOUS

12-14 Male Black 1st / Black 9th 33.1 – 37.0 kg(FLY – FLIGHT 2)

1st: RICARDO MARTINEZ
2nd: JAKOB MESINA
3rd: TIMOTHY WU
3rd: JOSEPH ANGELO BABISTA

12-14 Male Black 1st / Black 9th 37.1 – 41.0 kg(BANTAM – FLIGHT 1)

1st: GABINO RUIZ
2nd: DERRICK KWAK
3rd: BRANDON WU
3rd: ABDUL MOIEN

12-14 Male Black 1st / Black 9th 37.1 – 41.0 kg(BANTAM – FLIGHT 2)

1st: KHOI NGHIEM
2nd: IAN BIRD
3rd: KEVAN BRIVAL
3rd: MEHDI IDRISSI

12-14 Male Black 1st / Black 9th 41.1 – 45.0 kg(FEATHER – FLIGHT 1)

1st: HEBERT MORENO
2nd: CHRIS HIDALGO
3rd: SEAN BIGAY
3rd: ANTHONY HUNTER

12-14 Male Black 1st / Black 9th 41.1 – 45.0 kg(FEATHER – FLIGHT 2)

1st: MAX KRATZER
2nd: JOUSHUA PADILLA
3rd: JORDAN JONES
3rd: FRANK PAOLINI

YOUTH SPARRING

10-11 Female Black 1st / Black 9th 30.0 kg & Under (FIN)

1st: KOSLOSKI, GRACE
2nd: CARROLL, CARRINGTON
3rd: OGAN, ASHLEIGH ROSE
3rd: COLLO, EMMA

10-11 Female Black 1st / Black 9th 30.1 – 35.0 kg(LIGHT)

1st: MABANAG, MARISSA
2nd: MAR, TIFFANY
3rd: CHOE, JANET
3rd: NAVARRETE, CRISTINA

10-11 Female Black 1st / Black 9th 35.1 – 40.0 kg(MIDDLE)

1st: DALING, ALIAHNNA DOMINIQUE
2nd: GARCIA, HANNAH
3rd: INGRAM, TORI
3rd: JON, MALIA

10-11 Female Black 1st / Black 9th Over 40.1 kg(HEAVY)

1st: FARRELL, SKYLAR
2nd: VIANA, ALENA
3rd: GRIMA, PRISCILLA
3rd: DREGER, HANNAH

10-11 Male Black 1st / Black 9th 30.0 kg & Under (FIN)

1st: PABO, DYLAN ASHTON
2nd: STOYANOFF, SAMUEL
3rd: RIVERA, LOUIS
3rd: NUÑEZ, PABLO

10-11 Male Black 1st / Black 9th 30.1 – 35.0 kg(LIGHT)

1st: PARK, BRAVEN
2nd: ALLISON, RODRIGO
3rd: KIM, RYAN
3rd: BANMANN, NOAH

10-11 Male Black 1st / Black 9th 35.1 – 40.0 kg(MIDDLE)

1st: IRIE CHUNG
2nd: FERRER, JALEN
3rd: GORY, SEAN
3rd: BALASUBRAMANIAN., DINESH

10-11 Male Black 1st / Black 9th Over 40.1 kg(HEAVY)

1st: POLLOWITZ, SCOTT
2nd: CASTILLO, MORONI
3rd: ORTEGA, LUIS
3rd: SEALY, BRANDON

WTM

© World Taekwon Media
It is forbidden to sell, license, copy or reproduce the contents of this website in whole or in part, in any manner, for commercial purposes, without the prior written consent of the respective owners.

Comments are closed.