대회

US Open 2013: Day 2 Complete Results

Date/Time
Date(s) - 20.02.2013
All Day

2013 U.S. Open Taekwondo Championships

Day 2 complete results:

CADET SPARRING

12-14 Female Black 1st / Black 9th 29.0 kg & Under (FIN)

1st: VENTURA, KARYL ASHLEY

2nd: REAL, KARYN

3rd: MARTINEZ, BRIANA

3rd: BONOAN, CHRISTINE

12-14 Female Black 1st / Black 9th 33.1 – 37.0 kg(BANTAM)

1st: CHAI CHONG, KIANA

2nd: CHANG, MIA

3rd: SCHMIDT, CELINE

3rd: LEE, EMILY

12-14 Female Black 1st / Black 9th 41.1 – 44.0 kg(LIGHT)

1st: IMHOF, GIANNINA

2nd: SHPILMAN, DIANA

3rd: WEBER, LOGAN

3rd: ARMENDARIZ, SONIA

12-14 Female Black 1st / Black 9th 51.1 – 55.0 kg(MIDDLE)

1st: LONGJOHN, KATHERINE

2nd: SUAREZ, DIANA LAURA

3rd: ARNOLD, ASHLYN

3rd: SEWELL, KATHERINE

12-14 Female Black 1st / Black 9th Over 59.1 kg(HEAVY)

1st: GORMAN-SHORE, MADELYNN

2nd: WILLIAMS, JAMILYN

3rd: BERGER, CASSIE,

3rd: VALIDO, ASHLEY

12-14 Male Black 1st / Black 9th 33.0 kg & Under (FIN)

1st: KOSLOSKI, JOSHUA

2nd: GOMEZ, JORGE

3rd: KALISH, GRAHAM

3rd: REAL, JOSEPH

12-14 Male Black 1st / Black 9th 45.1 – 49.0 kg(LIGHT)

1st: LIU, JOSHUA

2nd: ORTEGA, JUAN

3rd: VIGIL, ISAAC

3rd: SHTYLKOV, PETR

12-14 Male Black 1st / Black 9th 57.1 – 61.0 kg(MIDDLE)

1st: DAVOTI, BOTOND

2nd: BERTHELOT, PHILIPPE

3rd: RODRIGUEZ, JOSEPH

3rd: LIVSCHITZ, DANIEL

12-14 Male Black 1st / Black 9th Over 65.1 kg(HEAVY)

1st: NOAH, GUSTAVO

2nd: CHUNG, JACOB

3rd: ERB, ZACHARY

3rd: CRASE, MAXIMUS

12-14 Female Black 1st / Black 9th 29.1 – 33.0 kg(FLY)

1st: TORRENTI, DARIA

2nd: AGUILERA, ANAPAULA

3rd: ANTOMMARCHI, TIARA

3rd: STOYANOFF, SYDNEY

12-14 Female Black 1st / Black 9th 37.1 – 41.0 kg(FEATHER

1st: KAYA, SEBIL SARA

2nd: SULLIVAN, TRINITY

3rd: HRUNKA, ISABELLA

3rd: WASSELL, DANIELLE

12-14 Female Black 1st / Black 9th 55.1 – 59.0 kg(LIGHT HEAVY)

1st: TUBBS, CASANDRE’

2nd: SAGOVNOVIC, ANYA

3rd: GREENING, KAITLYN

3rd: WEINMAN, VIVIAN

12-14 Female Black 1st / Black 9th 47.1 – 51.0 kg(LIGHT MIDDLE)

1st: PARK, SKYLAR

2nd: INGRAM, ZOE

3rd: MARTINEZ, EMELY

3rd: DELACRUZ, SACHI

12-14 Female Black 1st / Black 9th 44.1 – 47.0 kg(WELTER)

1st: KLING, THEA

2nd: LOUREDA, NATALIE

3rd: MCINNES, LAUREL

3rd: ZUO, JU

12-14 Male Black 1st / Black 9th 49.1 – 53.0 kg(WELTER)

1st: JACKSON, ARTHUR

2nd: GASTON ROJAS, RICARDO

3rd: BRUEGGEMANN, JACK

3rd: VASQUEZ, MIGUEL

12-14 Male Black 1st / Black 9th 61.1 – 65.0 kg(LIGHT HEAVY)

1st: JON, JAZI

2nd: MORA, OSCAR

3rd: HIEBERT, ZACHARY

3rd: SHANNON ., SAMUEL

12-14 Male Black 1st / Black 9th 33.1 – 37.0 kg(FLY – FLIGHT 1)

1st: VLADIMIR KUZNETCOV

2nd: BRANDON VISITACION

3rd: DMITRII KUPREEV

3rd: JALEN JUNIOUS

12-14 Male Black 1st / Black 9th 33.1 – 37.0 kg(FLY – FLIGHT 2)

1st: RICARDO MARTINEZ

2nd: JAKOB MESINA

3rd: TIMOTHY WU

3rd: JOSEPH ANGELO BABISTA

12-14 Male Black 1st / Black 9th 37.1 – 41.0 kg(BANTAM – FLIGHT 1)

1st: GABINO RUIZ

2nd: DERRICK KWAK

3rd: BRANDON WU

3rd: ABDUL MOIEN

12-14 Male Black 1st / Black 9th 37.1 – 41.0 kg(BANTAM – FLIGHT 2)

1st: KHOI NGHIEM

2nd: IAN BIRD

3rd: KEVAN BRIVAL

3rd: MEHDI IDRISSI

12-14 Male Black 1st / Black 9th 41.1 – 45.0 kg(FEATHER – FLIGHT 1)

1st: HEBERT MORENO

2nd: CHRIS HIDALGO

3rd: SEAN BIGAY

3rd: ANTHONY HUNTER

12-14 Male Black 1st / Black 9th 41.1 – 45.0 kg(FEATHER – FLIGHT 2)

1st: MAX KRATZER

2nd: JOUSHUA PADILLA

3rd: JORDAN JONES

3rd: FRANK PAOLINI

YOUTH SPARRING

10-11 Female Black 1st / Black 9th 30.0 kg & Under (FIN)

1st: KOSLOSKI, GRACE

2nd: CARROLL, CARRINGTON

3rd: OGAN, ASHLEIGH ROSE

3rd: COLLO, EMMA

10-11 Female Black 1st / Black 9th 30.1 – 35.0 kg(LIGHT)

1st: MABANAG, MARISSA

2nd: MAR, TIFFANY

3rd: CHOE, JANET

3rd: NAVARRETE, CRISTINA

10-11 Female Black 1st / Black 9th 35.1 – 40.0 kg(MIDDLE)

1st: DALING, ALIAHNNA DOMINIQUE

2nd: GARCIA, HANNAH

3rd: INGRAM, TORI

3rd: JON, MALIA

10-11 Female Black 1st / Black 9th Over 40.1 kg(HEAVY)

1st: FARRELL, SKYLAR

2nd: VIANA, ALENA

3rd: GRIMA, PRISCILLA

3rd: DREGER, HANNAH

10-11 Male Black 1st / Black 9th 30.0 kg & Under (FIN)

1st: PABO, DYLAN ASHTON

2nd: STOYANOFF, SAMUEL

3rd: RIVERA, LOUIS

3rd: NUÑEZ, PABLO

10-11 Male Black 1st / Black 9th 30.1 – 35.0 kg(LIGHT)

1st: PARK, BRAVEN

2nd: ALLISON, RODRIGO

3rd: KIM, RYAN

3rd: BANMANN, NOAH

10-11 Male Black 1st / Black 9th 35.1 – 40.0 kg(MIDDLE)

1st: IRIE CHUNG

2nd: FERRER, JALEN

3rd: GORY, SEAN

3rd: BALASUBRAMANIAN., DINESH

10-11 Male Black 1st / Black 9th Over 40.1 kg(HEAVY)

1st: POLLOWITZ, SCOTT

2nd: CASTILLO, MORONI

3rd: ORTEGA, LUIS

3rd: SEALY, BRANDON

WTM

© World Taekwon Media

It is forbidden to sell, license, copy or reproduce the contents of this website in whole or in part, in any manner, for commercial purposes, without the prior written consent of the respective owners.

Los comentarios están cerrados.