Select Page

Advertisement

12th Israel Open 2014 (G-1) – Day 1: France, Russia, Cyprus and Croatia taste double gold

12th Israel Open 2014 (G-1) – Day 1: France, Russia, Cyprus and Croatia taste double gold

12th Israel Open
15-16 September 2014
Ramla, Israel
G-1 category event
Day 1 – Final Podiums

Category: Seniors Male A -54 / Fin (9 competitors)

1 24 Jesus Tortosa Cabrera, Mr.
Tortosa Taekwondo
ESP
2 1 Abarahou Nidal, Mr.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
3 115 Martin Hoang, Mr.
ELITE VEST
DEN
3 74 Haimovitz Gadi, Mr.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
Category: Seniors Male A -58 / Fly (11 competitors)

1 7 Braganca Rui, Mr.
ABC de Braga
POR
2 48 Tuncat Levent, Mr.
NWTU Landeskader
GER
3 113 Sherbansko Edi, Mr.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
3 54 Atias Ron, Mr.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
Category: Seniors Male A -63 / Bantam (11 competitors)

1 75 Haimovitz Gili, Mr.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
2 3 Andrun Razic Deni, Mr.
Taekwondo club ”OSVIT”
CRO
3 5 Barclais Stevens, Mr.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
3 104 Reuven Bar, Mr.
Tigers Taekwondo
ISR
Category: Seniors Male A -68 / Feather (9 competitors)

1 34 Minin Konstantin, Mr.
Chelyabinsk
RUS
2 35 Minin Viacheslav, Mr.
Chelyabinsk
RUS
3 61 Braginski Ilan, Mr.
Ahi Yehuda TKD, Jerusalem
ISR
3 2 Amghar Alexandre, Mr.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
Category: Seniors Male A -74 / Light (13 competitors)

1 19 Ishida Jaysen, Mr.
Progression Oahu
USA
2 14 Ferreira Julio, Mr.
Sporting Clube de Braga
POR
3 20 Ishida Jensen, Mr.
Progression Oahu
USA
3 47 Szaferski Mikolaj, Mr.
AZS OS Poznan
POL
Category: Seniors Male A -80 / Welter (6 competitors)

1 44 Sawadogo Ynoussa, Mr.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
2 13 Fernandes Michel, Mr.
Sporting Clube de Braga
POR
3 17 Guelec Tahir, Mr.
Taekwondo Ozer
GER
3 117 Doucara Mmaedy, Mr.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
Category: Seniors Male A -87 / Middle (6 competitors)

1 4 Babaevskiy Gleb, Mr.
Saint-Petersburg, Russia
RUS
2 50 Wanrooij Jeroen, Mr.
Taekwondo IJselland
NED
3 40 Pavlushov Aleksandr, Mr.
Saint-Petersburg, Russia
RUS
3 38 Nikitin Ivan, Mr.
Saint-Petersburg, Russia
RUS
Category: Seniors Male A +87 / Heavy (4 competitors)

1 12 El Yazidi Omar, Mr.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
2 10 Danilov Vladimir, Mr.
Voronezh taekwondo team
RUS
3 8 Cholajda Marcin, Mr.
AZS OS Lodz
POL
3 25 Kamyshnikov Yevgeniy, Mr.
DOSTAR
KAZ
Category: Seniors Female A -46 / Fin (5 competitors)

1 133 Kouttouki Kyriaki, Ms.
N.NICOLAOU TAEKWONDO
CYP
2 141 Mustapha Hajer, Ms.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
3 164 Zerihen Mihal, Ms.
Tigers Taekwondo
ISR
3 174 Mirkin Anna, Ms.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
Category: Seniors Female A -49 / Fly (5 competitors)

1 130 Iryna Romoldanova, Ms.
Kyiv Taekwondo Federation
UKR
2 163 Wall Yasmin, Ms.
Tigers Taekwondo
ISR
3 149 Tomic Kristina, Ms.
Taekwondo club ”OSVIT”
CRO
3 134 Kustova Iuliia, Ms.
Chelyabinsk
RUS
Category: Seniors Female A -53 / Bantam (6 competitors)

1 143 Pilavaki Despina, Ms.
A.Pilavakis taekwondo team
CYP
2 119 Akrimi Sana, Ms.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
3 171 Lustiger Yuval, Ms.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
3 188 Sharabi Yarden, Ms.
Sharabi Omanuiot HaLehima
ISR
Category: Seniors Female A -57 / Feather (6 competitors)

1 127 Glasnovic Nikita, Ms.
Sweden National Team
SWE
2 156 Gatterer Batel, Ms.
Ahi Yehuda TKD, Jerusalem
ISR
3 136 Leporowska Magdalena, Ms.
AZS OS Poznan
POL
3 124 Cunha Joana, Ms.
Clube de Taekwondo Lobos Negros
POR
Category: Seniors Female A -62 / Light (7 competitors)

1 148 Sumic Marina, Ms.
Taekwondo club METALAC
CRO
2 126 Froemming Anna-Lena, Ms.
Taekwondo Ozer
GER
3 138 Mallien Clara, Ms.
Koryo Strasbourg
FRA
3 144 Pruter Tasha, Ms.
PST Team USA
USA
Category: Seniors Female A -67 / Welter (6 competitors)

1 128 Guelec Rabia, Ms.
Taekwondo Ozer
GER
2 139 Matijasevic Petra, Ms.
Croatian National Team
CRO
3 131 Jelic Matea, Ms.
DIV KNIN
CRO
3 137 Lis Katarzyna, Ms.
AZS OS Poznan
POL
Category: Seniors Female A +73 / Heavy (4 competitors)

1 145 Rados Iva, Ms.
Taekwondo club METALAC
CRO
2 125 Epangue Gwladys, Ms.
FRENCH NATIONAL TEAM
FRA
3 151 Weiss Katharina, Ms.
Taekwondo Ozer
GER
3 187 Shiran Levi, Ms.
Ahi Yehuda TKD, Jerusalem
ISR
Day 1 – Round by Round results: Click HERE
WTM

1 Comment

  1. emmanuelboye

    invitation letter

    Reply

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

daedo

Archives