Select Page

Advertisement

Croatia Open 2014 (G-1): Local athletes shine along with Germany and Joel González

Croatia Open 2014 (G-1): Local athletes shine along with Germany and Joel González

20th Croatia International Taekwondo Open
Zagreb, Croatia
15-16 November 2014
G-1 category event
Final Podiums

Women’s -46 kg

1 – Ioanna Koytsoy, Greece
2 – Michal Zrihen, Israel
3 – Gabrijela Dimitraskovic, Austria
3 – Tena Marinović, Metalac/CRO
Women’s -49 kg

1 – Kristina Tomić, Osvit/CRO
2 – Sarah Malykke, Denmark
3 – Claudia Lipcsei, NT Hungary
3 – Mateja Kunović, BanijaPandas/CRO
Women’s -53 kg

1 – Dragana Gladović, NT Serbia
2 – Gabrijela Jurišić, Zaprešić/CRO
3 – Manuela Bezzola, NT Switzerland
3 – Christina Schoenegger, NT Austria
Women’s -57 kg

1 – Edina Kotsis, NT Hungary
2 – Martina Zubčić, Dubrava/CRO
3 – Joana Cunha, Portugal
3 – Ivana Babić, Marjan/CRO
Women’s -62 kg

1 – Marina Sumić, Metalac/CRO
2 – Anna-Lena Fromming, Germany
3 – Nina Klaey, NT Switzerland
3 – Antonija Žeravica, Orion/CRO
Women’s -67 kg

1 – Matea Jelić, DIV Knin/CRO
2 – Franka Anić, NT Slovenia
3 – Rabia Gulec, Germany
3 – Ana Bajić, NT Serbia
Women’s -73 kg

1 – Yanna Schneider, NT Germany
2 – Melani Adamić Golić, Zaprešić/CRO
3 – Iva Radoš, Metalac/CRO
3 – Melda Tazegul, Germany
Women’s +73 kg

1 – Violeta Babić, Germany
2 – Aleksandra Kowalczuk, NT Poland
3 – Mia Radoš, Metalac/CRO
3 – Ines Kovač, Metalac/CRO
Men’s -54 kg

1 – Marko Maljković, Osvit/CRO
2 – Stepan Dimitrov, NT Moldova
3 – Ioannis Tsiplikiaris, Greece
3 – Illia Kokshynitsau, NT Belarus
Men’s -58 kg

1 – Rui Braganca, Portugal
2 – Si Mohamed Ketbi, Belgium
3 – Ron Atilas, NT Israel
3 – Stipe Jarloni, DIV Knin/CRO
Men’s -63 kg

1 – Lovre Brečić, Marjan/CRO
2 – Piero Marić, Marjan/CRO
3 – Antonio Divković, Dubrava/CRO
3 – Andrei Rotaru, NT Moldova
Men’s -68 kg

1 – Joel Gonzalez Bonila, NT Spain
2 – Mario Silva, Portugal
3 – Servet Tazegul, Germany
3 – Balla Dieye, Germany
Men’s -74 kg

1 – Julio Ferreira, Portugal
2 – Damir Fejzić, NT Serbia
3 – Karol Holubowicz, NT Poland
3 – Fabijan Brčić, Radnik/CRO
Men’s -80 kg

1 – Piotr Pazinski, NT Poland
2 – Dinko Šegedin, Forteca/CRO
3 – Nikolaos Tzelos, Greece
3 – Ivan Karajlović, NT Serbia
Men’s -87 kg

1 – Alexander Bachmann, NT Germany
2 – Mohammad Ahmad, Austria
3 – Marcin Cholajda, NT Poland
3 – Jeroen Wanrooij, Netherlands
Men’s +87 kg

1 – Vedran Golec, Jastreb/CRO
2 – Ivan Trajkovič, NT Slovenia
3 – Omar El Yazidi, France
3 – Dimitrios Tsachtsirlis, Greece
WTM

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

daedo

Archives