Select Page

Advertisement

Greece Open 2014 (G-1) – Days 1 to 3 Complete Results: Russia shines in Seniors along with GBR and Turkey

Greece Open 2014 (G-1) – Days 1 to 3 Complete Results: Russia shines in Seniors along with GBR and Turkey

Greece Open 2014
Kos Island, Greece
Municipal Indoor Stadium of Kos
25-27 April 2014
G-1 category event
Day 3 – Seniors – Complete Results:

Seniors Male A -54 / Fin (6 competitors)

1 14 Santos, Clayton Dos
Brazil National Team
BRA
2 338 Erdogan, Mert
Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü
TUR
3 337 Doguc, Hasan
Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü
TUR
3 169 Vlachos, Charalampos
A.S. Kaisarianis
GRE
Seniors Male A -58 / Fly (14 competitors)

1 368 Sezer, Gorkem
Izmir Gsim Spor Kulubü
TUR
2 113 Fakinos, Elefterios
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
3 238 Lugasi, Moti
National Team Of Israel
ISR
3 305 Tukhvatullin, Renat
SPB Taekwondo.Ru
RUS
Seniors Male A -63 / Bantam (10 competitors)

1 297 Kim, Vladimir
Russia, Rostov-On-Don, SC ‘Grandmaster ‘
RUS
2 378 Christian, Mcneish
Great Britain Taekwondo Team
GBR
3 344 Tok, Serkan
Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü
TUR
3 241 Reuben, Bar
Tigers Taekwondo
ISR
Seniors Male A -68 / Feather (20 competitors)

1 287 Minin, Konstantin
Chelyabinsk
RUS
2 355 Cosar, Gokhan
Ankara.B.B Spor Kulubu
TUR
3 335 Akyol, Berkay
Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü
TUR
3 278 Salih, Said
Qatar Taekwondo Team
QAT
Seniors Male A -74 / Light (7 competitors)

1 381 Haines, Benjamin
Great Britain Taekwondo Team
GBR
2 277 Saad, Ahmed
Qatar Taekwondo Team
QAT
3 79 Tsokanos, Ioannis
A.C Ekrixi Patrwn
GRE
3 164 Konstantatos, Dimitris
A.S. Kaisarianis
GRE
Seniors Male A -80 / Welter (11 competitors)

1 377 Lopez, Steven
Team Usa
USA
2 5 El Hamouti, Majid
An Bon Kiorugi
BEL
3 273 Kolecki, Bartosz
Azs Os Poznan
POL
3 379 Dowling, Daniel
Great Britain Taekwondo Team
GBR
Seniors Male A -87 / Middle (6 competitors)

1 303 Nikitin, Ivan
Saint-Petersburg, Russia
RUS
2 299 Babaevskiy, Gleb
Saint-Petersburg, Russia
RUS
3 230 Karami, Yousef
Iran.Golden Star
IRI
3 261 Sanders, Dafydd
Central Olympic Taekwondo
NZL
Seniors Male A +87 / Heavy (10 competitors)

1 296 Kuznetcov, Oleg
Russia Irkutsk Region
RUS
2 155 Roidis, Stergios
A.S Taekwondo Serron
GRE
3 51 Celestrin, Alberto
Taekwondo Club Ingelheim E.V.
GER
3 388 Walker, Lyle
Great Britain Taekwondo Team
GBR
Seniors Female A -46 / Fin (6 competitors)

1 21 Kouttouki, Kyriaki
N.Nicolaou Taekwondo
CYP
2 16 Silva Tang Sing, Iris
Brazil National Team
BRA
3 176 Michailidou, Despoina
A.S. Panellinios
GRE
3 7 Goffin, Anneleen
Brussels Taekwondo Taem
BEL
Seniors Female A -49 / Fly (7 competitors)

1 384 Maddock, Charlie
Great Britain Taekwondo Team
GBR
2 375 Craig, Charlotte
Team Usa
USA
3 286 Lychagina, Alexandra
‘Mai’Moscow
RUS
3 271 Diez Canseco Verde, Lizbeth Julissa
National Team Peru
PER
Seniors Female A -53 / Bantam (7 competitors)

1 358 Yumurcali, Sedanur
Ankara.B.B Spor Kulubu
TUR
2 206 Gkanidou, Eirini
Eordaiki Dynami
GRE
3 42 Stahl, Carolin
Olympic Sportclub E.V. (Tam)
GER
3 55 Schumacher, Romina
Taekwondo Club Ingelheim E.V.
GER
Seniors Female A -57 / Feather (15 competitors)

1 19 Zubcic, Martina
Taekwondo Club Dubrava
CRO
2 324 Glasnovic, Nikita
Team Toigye Panthers
SWE
3 376 Lopez, Diana
Team Usa
USA
3 17 Lima, Josiane
TKD Olimpic
BRA
Seniors Female A -62 / Light (5 competitors)

1 298 Dzhamansartova, Oksana
Russia,karelian Team
RUS
2 133 Grammatikopoulou, Vasiliki
A.C. Gaia Alimos
GRE
3 18 Stetic, Marija
Taekwondo Club Dubrava
CRO
3 56 Werth, Marilena
Taekwondo Club Ingelheim E.V.
GER
Seniors Female A -67 / Welter (4 competitors)

1 385 Shaw, Rebecca Taylor
Great Britain Taekwondo Team
GBR
2 382 Isles, India
Great Britain Taekwondo Team
GBR
3 204 Christidou, Grammatiki
Eordaiki Dynami
GRE
3 393 Agourida, Sofia
A.S Psaxnwn
GRE
Seniors Female A -73 / Middle (3 competitors)

1 357 Eris, Yaprak
Ankara.B.B Spor Kulubu
TUR
2 365 Ebru, Yumlu
Izmir Gsim Spor Kulubü
TUR
3 269 Hove, Kristine
Keum Gang Taekwondo Norway
NOR
Seniors Female A +73 / Heavy (3 competitors)

1 186 Athanasopoulou, Niki
Ags Kalamatas
GRE
2 362 Asma, Ayse
Gaziosmanpasa Belediyesi Spor Kulubu
TUR
3 191 Zampoura, Anastasia
Archaia Olympia
GRE
Day 2 – Juniors – Complete Results:

Juniors Male A -48 / Fly (3 competitors)

1 136 Rapsomanikis, Dionisis
A.C. Gaia Alimos
GRE
2 66 Anastasiadis, Athanasios
A.C Atlantas Peristerioy
GRE
3 178 Karanikolas, Kiriakos
A.S. Taekwondo Keratsiniou
GRE
Juniors Male A -51 / Bantam (5 competitors)

1 118 Karamanolis, Nikolaos
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
2 95 Vasilakis, Nikos
A.C Theagenis Kallitheas
GRE
3 257 Gibbes, Deveron
Sp.Ver. Koryo
NED
3 138 Pappas, Achilleas
A.C. Palmos
GRE
Juniors Male A -55 / Feather (6 competitors)

1 325 Lindstrom, Fredrik
Team Toigye Panthers
SWE
2 140 Chagias, Panagiotis
A.C. Virona
GRE
3 44 Konstantinidis, Jordanis
Sg-Ostalb
GER
3 184 Kirkilis, Aggelos
Ac TKD Aigaleo
GRE
Juniors Male A -59 / Light (11 competitors)

1 209 Petrakis, Dimitris
G.C. Tae Kwon Do Aigaleo
GRE
2 81 Verykios, Spyridon
A.C Ekrixi Patrwn
GRE
3 182 Balachoutis, Georgios
Ac TKD Aigaleo
GRE
3 87 Kazeros, Lampros
A.C Theagenis Kallitheas
GRE
Juniors Male A -63 / Welter (8 competitors)

1 318 Larsson, Hampus
Soo Shim TKD Klubb
SWE
2 183 Doukas, Theodoros
Ac TKD Aigaleo
GRE
3 391 Naylor, Dominic
Scorpion Taekwondo Team
GBR
3 199 Revvas, Giorgos-Ilias
As Arachovas
GRE
Juniors Male A -68 / Light Middle (7 competitors)

1 76 Karkasinas, Xristos
A.C Ekrixi Patrwn
GRE
2 195 Gkolfis, Sotiris – Paraskevas
As Arachovas
GRE
3 216 Horianopoulos, Evaggelos
Kefalos Kos
GRE
3 390 Naylor, Brandon
Scorpion Taekwondo Team
GBR
Juniors Male A -73 / Middle (3 competitors)

1 132 Kanariou, Alexandros
A.C. Entelechia
GRE
2 151 Koutras, Dimitrios
A.S Keraynos Axarnwn
GRE
3 24 Kasinos, Andreas
Zimboulakis Taekwondo Team
CYP
Juniors Male A +78 / Heavy (3 competitors)

1 181 Taramas, Stamatios
A.S. Taekwondo Vasilikou
GRE
2 58 Dimitroulopoulos, Marios-Fotis
A.C Astrapi Patrwn
GRE
3 108 Augoulis, Giorgos
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
Juniors Female A -42 / Fin (3 competitors)

1 129 Zapantzi, Anastasia
A.C. Arion Thessalonikis
GRE
2 40 Griva, Michaela
Nwtu Landeskader
GER
3 69 Floutsakou, Maria
A.C Atlantas Peristerioy
GRE
Juniors Female A -49 / Feather (11 competitors)

1 59 Karaspiliou, Anastasia
A.C Astrapi Patrwn
GRE
2 141 Tirologou, Christiana
A.C. Virona
GRE
3 112 Chioti, Danai
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
3 107 Amerikanou, Marina
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
Juniors Female A -52 / Light (8 competitors)

1 317 Kling, Thea
Soo Shim TKD Klubb
SWE
2 67 Asprogeraka, Adrianna
A.C Atlantas Peristerioy
GRE
3 392 Watson, Emily
Scorpion Taekwondo Team
GBR
3 316 Goransson, Alyssa
Soo Shim TKD Klubb
SWE
Juniors Female A -55 / Welter (2 competitors)

1 37 Richter, Jenny
Kader Hamburg
GER
2 203 Glini, Ageliki
As TKD Elpides Kaisarianis
GRE
Juniors Female A -59 / Light Middle (7 competitors)

1 268 Dyngeland, Randi
Keum Gang Taekwondo Norway
NOR
2 320 Lindberg, Maja
Soo Shim TKD Klubb
SWE
3 194 Aggelidi, Evgenia
As Arachovas
GRE
3 131 Desilla, Ioanna
A.C. Dafnis
GRE
Juniors Female A -63 / Middle (2 competitors)

1 154 Agourida, Sofia
A.S Psaxnwn
GRE
2 85 Kosta, Aikaterini
A.C Taekwondo Edessas
GRE
Juniors Female A +68 / Heavy (3 competitors)

1 369 Sogut, Seyma Nur
Kanka Taekwondo Spor Kulubu Dernegi
TUR
2 189 Konstantinidoy, Anastasia
Archaia Olympia
GRE
3 148 Mataraga, Maria-Eleni
A.S Andria
GRE
Day 1 – Cadets – Complete Results:

Cadets Male A -37 / Fly (4 competitors)

1 70 Ioannou, Georgios
A.C Atlantas Peristerioy
GRE
2 327 Persson, Nemo
Team Toigye Panthers
SWE
3 77 Matsoukas, Nikolaos
A.C Ekrixi Patrwn
GRE
3 173 Baziotopoulos, Anastasimos
A.S. Korinthias
GRE
Cadets Male A -41 / Bantam (6 competitors)

1 227 Triantafillou, Epameinondas
S.C Peristeriou
GRE
2 156 Lazarou, Athanasios
A.S. Dynami Patrwn
GRE
3 179 Karanikolas, Nikolaos
A.S. Taekwondo Keratsiniou
GRE
3 60 Karavoulias, Dimitrios
A.C Astrapi Patrwn
GRE
Cadets Male A -45 / Feather (8 competitors)

1 127 Sarantinos, Giorgos
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
2 75 Karamanis, Panagiotis
A.C Ekrixi Patrwn
GRE
3 161 Thomas, Vasileios
A.S. Dynami Patrwn
GRE
3 160 Ioannis, Thomas
A.S. Dynami Patrwn
GRE
Cadets Male A -49 / Light (10 competitors)

1 326 Olofsson, Eric
Team Toigye Panthers
SWE
2 174 Glastris, Sotiris
A.S. Korinthias
GRE
3 78 Papaxristou, Georgios
A.C Ekrixi Patrwn
GRE
3 159 Sofotasios, Anargyros
A.S. Dynami Patrwn
GRE
Cadets Male A -53 / Welter (4 competitors)

1 119 Kardasis, Leftheris
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
2 115 Grigorakis, Themis
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
3 121 Kounoupas, Dimitris
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
3 215 Frazakis, Nikolaos
Kefalos Kos
GRE
Cadets Male A -57 / Light middle (1 competitors)

1 146 Xyngis, Theodoros
A.O. Aiantas Asyrmatou
GRE
Category: Cadets Male A -61 / Middle (5 competitors)
1 86 Gkonis, Dimitris
A.C Theagenis Kallitheas
GRE
2 313 Malki, Christian
Linköpings Taekwondo Klubb
SWE
3 143 Polykandritis, Konstantinos
A.O. Aiantas Asyrmatou
GRE
3 152 Ntantis, Nikolaos
A.S Keraynos Axarnwn
GRE
Cadets Male A -65 / Light heavy (2 competitors)

1 72 Spirellis, Nikolaos Aggelos
A.C Atlantas Peristerioy
GRE
2 197 Linardos, Panagiotis
As Arachovas
GRE
Cadets Female A -33 / Fly (3 competitors)

1 150 Fevga, Maria
A.S Keraynos Axarnwn
GRE
2 306 Jovic, Teodora
Galeb
SRB
3 251 Zaia, Gloria
Ciong Ryong Roma
ITA
Cadets Female A -37 / Bantam (2 competitors)

1 110 Chanou, Christina
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
2 137 Pappa, Anna
A.C. Palmos
GRE
Cadets Female A -41 / Feather (8 competitors)

1 92 Tsante, Maria
A.C Theagenis Kallitheas
GRE
2 226 Kontou, Marina
S.C Peristeriou
GRE
3 163 Karampatsa, Roxani
A.S. Kaisarianis
GRE
3 111 Chanou, Maria
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
Cadets Female A -44 / Light (7 competitors)

1 82 Pappa, Christina
A.C Elefsinas
GRE
2 328 Asp, Hanna
Västerås Hapk. TKD Klubb
SWE
3 147 Katsaiti, Vasiliki
A.S Andria
GRE
3 89 Papadopoulou, Evangelia
A.C Theagenis Kallitheas
GRE
Cadets Female A -47 / Welter (10 competitors)

1 208 Sakkou, Triantafilia
Eordaiki Dynami
GRE
2 94 Tziouma, Evangelia
A.C Theagenis Kallitheas
GRE
3 180 Karpouzou, Vasiliki
A.S. Taekwondo Keratsiniou
GRE
3 175 Revithi, Evagelia
A.S. Korinthias
GRE
Cadets Female A -51 / Light middle (5 competitors)

1 97 Ioannou, Vasiliki
A.C TKD Keumgang
GRE
2 222 Roufas, Ourania
Kefalos Kos
GRE
3 220 Parzakoni, Anastasia
Kefalos Kos
GRE
3 217 Koume, Margarita
Kefalos Kos
GRE
Cadets Female A -55 / Middle (4 competitors)
1 170 Vlachou, Alexandra
A.S. Kaisarianis
GRE
2 45 Konstantinidou, Dimitra
Sg-Ostalb
GER
3 166 Mpoutsiarakou, Eleni
A.S. Kaisarianis
GRE
3 211 Anthouli, Eleni
Kefalos Kos
GRE
Cadets Female A -59 / Light heavy (2 competitors)

1 120 Kataza, Michaela
A.C. Aiantas Agiou Dimitriou
GRE
2 207 Piritzaous, Polixronia
Eordaiki Dynami
GRE
Cadets Female A +59 / Heavy (2 competitors)

1 142 Giama, Kleopatra
A.O. Aiantas Asyrmatou
GRE
2 221 Perri, Aikaterini
Kefalos Kos
GRE
WTM

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

daedo

Archives