Select Page

Advertisement

Russia Open 2014 (G-1) – Day 2: Local athletes win all 6 golds in play

Russia Open 2014 (G-1) – Day 2: Local athletes win all 6 golds in play

Russia Open 2014
12-14 September 2014
Moscow, Russia
G-1 category event
Day 2 – Final Podiums

Seniors Male A -54 / Fin (18 competitors)

1 285 Artamonov, Mikhail
Saint-Petersburg, Russia
RUS
2 20 Kokshyntsau, Illia
Belarus National Team
BLR
3 193 Babenko, Dmitriy
Lipetskteam
RUS
3 353 Avetisian, Volodia
Ungwon
RUS
Seniors Male A -63 / Bantam (34 competitors)

1 251 Irgaliev, Arman
Russian National Team
RUS
2 255 Kim, Vladimir
Russian National Team
RUS
3 312 Dobrynin, Semen
Sdushor Novosibirsk
RUS
3 254 Izutdinov, Bolat
Russian National Team
RUS
Seniors Male A -74 / Light (34 competitors)

1 291 Kriveichenko, Nikita
Saint-Petersburg, Russia
RUS
2 234 Riakhovskii, Aleksandr
Russia, Tatarstan
RUS
3 244 Belov, Philipp
Russian National Team
RUS
3 46 Georgiev, Teodor
National Team Bulgaria
BUL
Seniors Female A -46 / Fin (18 competitors)

1 275 Smirnova, Maria
Russian National Team
RUS
2 42 Goffin, Anneleen
Brussels Taekwondo Taem
BEL
3 48 Li, Hong
Henan Province-China
CHN
3 355 Kosheleva, Olga
Vladimir Regional Taekwondo Federation
RUS
Seniors Female A -53 / Bantam (17 competitors)

1 351 Yakovleva, Viktoria
Ulyanovsk Region
RUS
2 56 Pilavaki, Despina
A.Pilavakis Taekwondo Team
CYP
3 256 Kim, Ekaterina
Russian National Team
RUS
3 186 Lobanova, Daria
Krasnodar Region Team
RUS
Seniors Female A -62 / Light (22 competitors)

1 151 Prokudina, Kristina
Chelyabinsk Taekwondo Federation
RUS
2 371 Calvo Gomez, Marta
Sanchez Elez- Sanabria
ESP
3 402 Yakovleva, Dar’ya
Ukraine National Team
UKR
3 269 Mitrofanova, Ekaterina
Russian National Team
RUS
Day 1 – Final Podiums

Category: Seniors Male A -58 / Fly (38 competitors)

1 60 Tuncat, Levent
Germany Nationalteam
GER
2 187 Lupeta, Sergey
Krasnodar Region Team
RUS
3 246 Denisov, Stanislav
Russian National Team
RUS
3 80 Batykulov, Aslan
Aktobe Region Taekwondo Federation
KAZ
Category: Seniors Male A -68 / Feather (25 competitors)

1 45 Dalakliev, Vladimir
National Team Bulgaria
BUL
2 266 Minin, Konstantin
Russian National Team
RUS
3 140 Karmatskikh, Alexander
Chelyabinsk Taekwondo Federation
RUS
3 14 Taghizade, Aykhan
Azerbaijan National Taekwondo Team
AZE
Category: Seniors Male A -80 / Welter (27 competitors)

1 58 Guelec, Tahir
Germany Nationalteam
GER
2 396 Sari, Yunus
Ulastirma Spor Kulubu
TUR
3 114 Pazinski, Piotr
Polish National Team
POL
3 8 Azizov, Ramin
Azerbaijan National Taekwondo Team
AZE
Category: Seniors Male A -87 / Middle (13 competitors)

1 263 Larin, Vladislav
Russian National Team
RUS
2 395 Sari, Ali
Ulastirma Spor Kulubu
TUR
3 286 Babaevskiy, Gleb
Saint-Petersburg, Russia
RUS
3 148 Lunevskii, Aleksandr
Chelyabinsk Taekwondo Federation
RUS
Category: Seniors Male A +87 / Heavy (12 competitors)

1 61 Wodzich, Volker
Germany Nationalteam
GER
2 33 Silla, Arman-Marshall
Belarus National Team
BLR
3 202 Ayukaev, Rafail
Russia Samara Team
RUS
3 141 Khadeev, Emil
Chelyabinsk Taekwondo Federation
RUS
Category: Seniors Female A -49 / Fly (17 competitors)

1 260 Kustova, Iuliia
Russian National Team
RUS
2 265 Lychagina, Alexandra
Russian National Team
RUS
3 237 Demianova, Angelina
Russia,karelian Team
RUS
3 249 Igumenova, Svetlana
Russian National Team
RUS
Category: Seniors Female A -57 / Feather (15 competitors)

1 144 Kudashova, Tatiana
Chelyabinsk Taekwondo Federation
RUS
2 376 Glasnovic, Nikita
Sweden National Team
SWE
3 280 Volkova, Julia
Russian National Team
RUS
3 283 Zhuravleva, Daria
Russian National Team
RUS
Category: Seniors Female A -67 / Welter (13 competitors)

1 378 Johansson, Elin
Sweden National Team
SWE
2 9 Azizova, Farida
Azerbaijan National Taekwondo Team
AZE
3 229 Ishchenko, Darya
Russia, Tatarstan
RUS
3 59 Guelec, Rabia
Germany Nationalteam
GER
Category: Seniors Female A -73 / Middle (11 competitors)

1 282 Zhdanova, Karina
Russian National Team
RUS
2 367 Bajic, Ana
National Team Serbia
SRB
3 369 Mandic, Milica
National Team Serbia
SRB
3 290 Gurskaia, Anastasiia
Saint-Petersburg, Russia
RUS
Category: Seniors Female A +73 / Heavy (9 competitors)

1 253 Ivanova, Olga
Russian National Team
RUS
2 112 Kowalczuk, Aleksandra
Polish National Team
POL
3 250 Ikaeva, Alina
Russian National Team
RUS
3 189 Muzychka, Olga
Krasnodar Region Team
RUS
Days 1 and 2 – Round by Round Results: Click HERE
WTM

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

daedo

Archives