Select Page

Advertisement

Ukraine Open Cup 2014 (G-1): France dominates with 6 golds

Ukraine Open Cup 2014 (G-1): France dominates with 6 golds

Ukraine Open Cup 2014
3-5 October 2014
Kharkov, Ukraine
G-1 category event
Final Podiums
Senior -63 kg Male

1 – Barclais Stevens (France)
2 – Bildik Umut (Turkey)
3 – Govorun Dmytro (Ukraine, Kharkov)
3 – Mammadov Mahammad (Azerbaijan)
Senior -87 kg Male

1 – Molfetta Carlo (Italy)
2 – Isaev Radik (Azerbaijan)
3 – N’diaye M’bar (France)
3 – Sari Ali (Turkey)
Senior -62 kg Female

1 – Wiet Henin Magda (France)
2 – Sumic Marina (Croatia)
3 – Yakovleva Dar’ya (Ukraine, Zaporozhye)
3 – Froemming Anna-Lena (Germany)
Senior -68 kg Male

1 – Jennings Terrence (USA)
2 – Khomenko Oleksandr (Ukraine, Kharkov)
3 – Husarov Hryhorii (Ukraine, Odessa)
3 – Gavrylov Volodymyr (Ukraine, Kharkov)
Senior -73 kg Female

1 – Gorbenko Khrystyna (Ukraine, Dnipropetrovsk)
2 – Deniz Cansel (Turkey)
3 – Hamon Lauren (USA)
3 – Tedeeva Marina (Azerbaijan)
Senior -74 kg Male

1 – Maizeroi Torann (France)
2 – Marchenko Artem (Ukraine, Kharkov)
3 – Georgiev Teodor (Bulgaria)
3 – Precioso De Moura Henrique (Brazil)
Senior +87 kg Male

1 – Ignatiy Danylo (Ukraine, Kharkov)
2 – Maicon Siqueira (Brazil)
3 – Basile Leonardo (Italy)
3 – Wodzich Volker (Germany)
Senior -46 kg Female

1 – Romoldanova Iryna (Ukraine, Kyiv)
2 – Silva Tang Sing Iris (Brazil)
3 – Onegina Evgeniia (Russia)
3 – Berezhko Olesya (Ukraine, Zaporozhye)
Senior -49 kg Female

1 – Aziez Yasmina (France)
2 – Soroka Ganna (Ukraine, Kyiv)
3 – Polat Safiye (Azerbaijan)
3 – Yildirim Rukiye (Turkey)
Senior +73 kg Female

1 – Epangue Gwladys (France)
2 – Weiss Katharina (Germany)
3 – Galloway Jackie (USA)
3 – Konieva Maryna (Ukraine, Kyiv)
Senior -54 kg Male

1 – Simitsis Georgios (Greece)
2 – Nidal Abrahou (France)
3 – Dos Santos Clayton (Brazil)
3 – Malyeyev Oleksiy (Ukraine, Kiev)
Senior -58 kg Male

1 – Ketbi Si Mohamed (Belgium)
2 – Bodnar Bogdan (Ukraine, Odessa)
3 – Braganca Rui (Portugal)
3 – Chellamootoo Dylan (France)
Senior -80 kg Male

1 – Sari Yunus (Turkey)
2 – Guelec Tahir (Germany)
3 – Yeremyan Arman (Armenia)
3- Botta Roberto (Italy)
Senior -53 kg Female

1 -Liborio Floriane (France)
2 – Abakarova Patimat (Azerbaijan)
3 -Shcherbakova Anna (Ukraine, Odessa)
3 – Bokova Yana (Ukraine, Kharkov)
Senior -57 kg Female

1 – Glasnovic Nikita (Sweden)
2 – Malak Wahba Hedaya (Egypt)
3 – Gatterer Bat-El (Israel)
3 – Cunha Joana (Portugal)
Senior -67 kg Female

1 – Guelec Rabia (Germany)
2 – Matijasevic Petra (Croatia)
3 – Nur Tatar (Turkey)
3 – Azizova Farida (Azerbaijan)
WTM

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

daedo

Cadet World Champs LIVE VIDEO

Archives